Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הסיפור של שלומי

שלומי זיו, בן 40 שמתגורר במושב אלקוש יחד עם אשתו מירן כ-17 שנים, נחטף ב–7 באוקטובר ממסיבת נובה ליד קיבוץ רעים.

שלומי אח בכור לשתי אחיותיו משפחתו מתגוררת בנהריה
שלומי סיים ללמוד עיצוב פנים בהצלחה רבה. 
מקצוע אשר חלם לעסוק בו כל החיים, שלומי לא ויתר לעצמו ובגיל 40 הגשים את החלום שלו.

שלומי הוא אח גדול במלוא מובן המילה תמיד דואג לאחיותיו הקטנות, משמש לאוזן קשבת , תומך, מייעץ ותמיד תמיד מגן.

שלומי ידוע כאיש שיחה מרתק לא משנה מי ישב מולו הוא ידע להסב את מלוא תשומת ליבו לאחר ולהיות נוכח בשיחה איתו כאילו רק הם קיימים, אחיינית שלו לינוי רשמה לו בברכה ליום ההולדת "מתגעגעת לצחוקים שלך ולוויכוחים איתך" הם תמיד מתפלפלים על כל מיני נושאים.

שלומי אוהב ערוצי היסטוריה, מדע, וכמובן כמו גבר טיפוסי גם ספורט אתגרי אצל שלומי זה פורמולה 1 

שלומי איבטח את המסיבה בנובה עם שניים מחבריו. הם נרצחו, הוא נחטף לעזה, שלומי עוד הספיק לפתוח את שערי המסיבה כדי לתת למבלים לברוח – ולדבר עם אחיותיו – "הם הגיעו, אני בורח – נדבר".
לאחר שמונה ימים מורטי עצבים של אי-ודאות ודאגה, קיבלו בני המשפחה את הבשורה ממערכת הביטחון: "יקירכם ככל הנראה מוחזק בעזה בידי המחבלים". מאז בני המשפחה לא יודעים מה עלה בגורלו של יקירם.
למסיבה ברעים שלומי נסע עם שני חברים — אביב אליהו, בן דודה של אשתו מירן, שהיה אחראי על האבטחה במסיבה, וג'ייק מרלו, עולה חדש מאנגליה בן ,26 ששלומי פרש עליו את חסותו. כשהיגר לישראל, התגורר בתחילה בביתם של שלומי ומירן במשך כמה חודשים. "הוא עזר לו למצוא עבודה ולהתמקם בישראל, עד שג'ייק עבר לגור במעלות הסמוכה. גם אחר כך הוא המשיך להיות איתם בקשר הדוק, והם בילו הרבה יחד וחגגו ימי הולדת, חגים, אירועים משפחתיים".

שלומיו, אביב וג'ייק אהבו לעבוד יחד שלושתם במסיבות האלו. אביב ושלומי גרו באותו מושב, והמשפחות היו קרובות. הם גרים אחד מול השני. לשלומי אין ילדים ביולוגיים, והיה לו קשר מיוחד עם הילדים של אביב ועם הבנות שלי". שלומי, אביב וג'ייק נסעו למתחם המסיבה ליד רעים כבר ביום חמישי, ועבדו בלילה שלפני הנובה במסיבה אחרת. ביום שאחרי, באותו מיקום, נערכה המסיבה של נובה. מתוקף היותו האח הגדול והאחראי, שלומי התקשר בשבת כבר בשבע וחצי בבוקר לאחותו הצעירה, עדי, והודיע לה שהוחלט לסגור את המסיבה בגלל מתקפת הטילים.

ב–8:00 רויטל ובן זוגה כבר ראו בטלוויזיה שמדובר בחדירת מחבלים ליישובים בדרום הארץ, ורויטל החליטה להתקשר גם היא לשלומי. "בשלב הזה כבר שמעתי אותו רץ, מתנשף. הוא אמר לי 'רוי אני אחזור אלייך'. זו היתה השיחה האחרונה איתו, ב–.08:14 מאותו רגע אנחנו במשפחה 
היינו בטוחים שתוך שעה־שעתיים־שלוש אנחנו שומעים ממנו, שהוא מצליח לברוח, להגיע למקום בטוח ולדבר איתנו". אבל השעות עברו, והתחילו לעבור בקבוצות רשימות מכל מיני יישובים באזור, קיבוצים שאליהם הגיעו ניצולים מהמסיבה. ושלומי לא הופיע ברשימות.
ואז יורד הלילה. חשבנו שאולי הוא עוד מתחבא, כי יש שם עדיין פעילות". הערב ירד, ושלומי עדיין לא יצר קשר. המשפחה התכנסה והחלה לפעול בתיאום, להתקשר לבתי חולים ולעבור על סרטונים שהופצו ברשתות החברתיות.
כך העבירו את הימים הראשונים, כשכל אחת מקבלת תפקיד. "היא א' סרטונים, היא א' בתי חולים, אני א' רשימות, אמא א' לבכות", רויטל מחייכת בעצב. ביום שלישי התבשרו על זיהוי גופתו של ג'ייק מרלו. 
שלושה ימים אחר כך, בצהרי יום שישי, קיבלו את ההודעה ששלומי נחטף. "ההודעה היתה מהצבא, אבל אנחנו לא ראינו אותו בשום סרטון. מירן לא רצתה לספר ללירון, אשתו של אביב, שהודיעו ששלומי נחטף, כי עדיין לא ידעו כלום על אביב. אבל אשתו של אביב שמעה איכשהו ורצה אליה בשמחה ואמרה, איזה יופי, למה לא סיפרת, חיבקה אותה ושמחה איתה ויחד הן חיכו גם לבשורות על אביב. באותו יום שישי, כמה שעות אחר כך, הודיעו להם שאביב נרצח.

קרדיט : עיתן הארץ

ההקלטה האחרונה של שלומי